sun24haber

Just another WordPress.com site

Google’da yeni dönem

http://tr.euronews.net/ Arama motoru Google yeni gizlilik politikasını bugünden itibaren yürürlüğe koydu. Ancak yeni uygulamanın yasalara uygunluğu konusunda şüpheler olduğu açıklayan Fransa bilgi iletişim kurumu CNIL, söz konusu uygulamayla ilgili soruşturma başlatmaya hazırlanıyor.

Google ise yeni politikayla arama sonuçlarının daha iyi biçimlendirileceğini savunuyor.

“Bugünlerde kullanıcılar Google sayfasını ziyaret ettiklerinde bir kaç hizmeti bir arada kullanabilecekler. İnsanlar farklı tecrübeler, değişimler yaşamak görmek istiyor. Biz de farklı özellikleri bir arada toplayarak daha kaliteli bir hizmet sunmayı amaçlıyoruz.”

Yeni uygulamayla bilikte Google farklı sitelere ait gizlilik politikalarını tek bir politikaya dönüştürüyor. Gizlilik haklarının ihlal edileceğini düşünen sivil toplum örgütleri de söz konusu uygulamaya soğuk bakıyor:

“Denetleyici kurumlar şirketlerin gizlilik kurallarıyla ilgili kaygıları var. Bu Google için de geçerli. Google biliyorsunuz ücretsiz bir hizmet sunuyor. Bunun için bir ödeme yapılmıyor. Google müşteri değil bir ürün.”

Yeni politika uyarınca Google’a ait tüm sitelerdeki faaliyetler birbiriyle bağlantılı hale gelecek. Yeni uygulamaya geçemeyenler bu hizmetten yararlanamayacak.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: