sun24haber

Just another WordPress.com site

Toulouse’da ölen Yahudiler İsrail’de gömülecek

http://tr.euronews.com/ Fransa’nın Toulouse kentindeki Yahudi okulunu hedef alan saldırı, Yahudileri yasa boğdu. Saldırıda yaşamını yitiren Yahudi din adamı Jonathan Sandler ile Gabriel ve Arieh adlı 4 ve 5 yaşındaki oğulları ve Ozar Hatorah Koleji’nin müdürünün kızı 7 yaşındaki Miriam Monsonego İsrail’de gömülecek.

Kurbanların cenazeleri uçakla Kudüs’e gönderiliyor. İsrail asıllı Fransız olan Sandler’ın ailesi hala olayın şokunu yaşıyor:

“Bildiklerini başkalarıyla paylaşmak istedi. Eşi ve çocuklarıyla mütevazi bir hayat yaşıyordu ve mutluydu.”

Okulda din eğitimi dersi veren 30 yaşındaki Sandler, iki çocuğuyla birlikte okula gireceği sırada kurşunlara hedef oldu. Fransa’dan gelen acı haber, hahamın Kudüs’teki ailesini ve yakınlarını derinden sarstı:

“Haberim olduğunda, buna dayanmak benim için çok zor oldu. Ancak her Yahudi’nin bazen anlayamayacağımız şeyler olduğunu, bunun yukarının kararı olduğunu ve sadece Tanrı’nın isteğiyle bunun üstesinden gelebileceğimizi bilmesi gerekir.”

“Birisinin aniden öldüğünü gördüğünüzde, özellikle de hiçbir suçu olmayan iki çocuğuyla birlikte, yukarıdan gönderilen mesajı görürsünüz. Yani onun oraya özel bir görev için gönderildiğini ve görevini tamamladığını anlarsınız.”

Jonathan Sandler’in ailesiyle birlikte, geçen yıl Eylül ayında Yahudilik konusunda bilgi vermek için Toulouse’a gittiği belirtildi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: